U nas klient decyduje,
ile chce zapłacić
Slider

Witamy na stronie biura rachunkowego taniarachunkowosc.pl®. Nasze biuro mieści się w Warszawie, jednak dzięki innowacyjności świadczonych usług, współpracę z nami mogą podjąć Klienci z całego kraju. W swojej pracy wykorzystujemy autorską platformę online, umożliwiającą bezpieczny i wygodny przepływ dokumentacji firmowej.

 

Nasze usługi wyróżnia kompleksowe podejście – od pomocy podczas zakładania firmy, przez opracowywanie polityki rachunkowości, konsultacje księgowo–podatkowe, aż po prowadzenie pełnej księgowości. Gwarantujemy odpowiedzialność za prowadzone działania z zakresu zarządzania dokumentacją firmy, co sprawia, że taniarachunkowosc.pl® to pewny partner w biznesie.

 

 

taniarachunkowosc.pl

 

Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na założenie firmy, musi wykonywać swoją działalność w określonych, przez samego siebie ramach. Te natomiast wytycza kod PKD.

Sam kod należy określić na samym początku prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to niezbędne przy zakładaniu firmy, a szczególnie wybrane kody będą nam towarzyszyć przez cały okres działalności gospodarczej. Kiedy będziemy zmieniać działalność lub postanowimy się przebranżowić, to musimy jednocześnie zmienić kody PKD.

 

Na pytanie, jak ustalić kod PKD, odpowiedź jest bardzo prosta. Musimy przede wszystkim ustalić rodzaj działalności przeważającej. To ten właśnie kod powinien być wpisany w wypełnianym formularzu na pierwszym miejscu. Chodzi tu o określenie rodzaju wykonywanej w firmie działalności, która będzie dominująca. Wybieramy tę część naszej działalności, która w największym procencie decyduje o zyskach naszej firmy. Jeżeli jest to z jakiegoś powodu niemożliwe, to możemy ją ustalić na bazie liczby pracowników, którzy są zatrudnieni przy wykonywaniu danej czynności. Działalność drugorzędna jest każdym innym rodzajem działalności, której efektem końcowym są wyroby lub usługi wykonywane dla strony trzeciej. Działalności przeważająca i drugorzędne są zazwyczaj wykonywane przy wsparciu pewnej liczby działalności pomocniczych, takich jak księgowość, magazynowanie, zaopatrzenie, promocja sprzedaży, naprawa i konserwacja. Są one zatem po to, aby wesprzeć właściwą działalność naszego nowego przedsiębiorstwa.

 

Sam wybór kodu w sensie poinformowania instytucji jest już bardzo proste. We wniosku należy podać odpowiednie kody, które są zawarte w Polskiej Klasyfikacji Działalności. Wgląd do Polskiej Klasyfikacji Działalności zapewnia organ przyjmujący wniosek. Jeżeli w trakcie rejestracji firmy zapomnimy o czymś i nie wpiszemy odpowiedniej liczby kodów, jaką zakładaliśmy, to nie jest to powód do zmartwień. W każdej chwili, na każdym etapie działalności, możemy dokonać uzupełnienia w tej materii.

Slider
Poznaj
naszą ofertę
Slider

logo taniarachunkowosc

ul. Podleśna 37
01-673 Warszawa
Tel. 601 743 080
Mail: biuro@taniarachunkowosc.pl

logo taniarachunkowosc

ul. Podleśna 37
01-673 Warszawa
Tel. 601 743 080
Mail: biuro@taniarachunkowosc.pl