U nas klient decyduje,
ile chce zapłacić
Slider

Witamy na stronie biura rachunkowego taniarachunkowosc.pl®. Nasze biuro mieści się w Warszawie, jednak dzięki innowacyjności świadczonych usług, współpracę z nami mogą podjąć Klienci z całego kraju. W swojej pracy wykorzystujemy autorską platformę online, umożliwiającą bezpieczny i wygodny przepływ dokumentacji firmowej.

 

Nasze usługi wyróżnia kompleksowe podejście – od pomocy podczas zakładania firmy, przez opracowywanie polityki rachunkowości, konsultacje księgowo–podatkowe, aż po prowadzenie pełnej księgowości. Gwarantujemy odpowiedzialność za prowadzone działania z zakresu zarządzania dokumentacją firmy, co sprawia, że taniarachunkowosc.pl® to pewny partner w biznesie.

 

 

taniarachunkowosc.pl

 

Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

Prowadzenie firmy może odbywać się na różnych warunkach – osoby, które niezbyt dobrze się na tym znają, mogą się bardzo zdziwić jak wielu. Zapewne niemal każdy kojarzy mniej więcej czym jest spółka – oznacza prowadzenie firmy przez więcej niż jedną osobę. Celem spółki jest prowadzenie działalności gospodarczej, jednak warto mieć na uwadze, że w grupie tej znajdują się naprawdę liczne warianty działalności, podobne do siebie jedynie z nazwy. Czym jest spółka komandytowa? Co warto o niej wiedzieć?

Spółka komandytowa – co to jest?

 

Spółka komandytowa to jeden z rodzajów spółek osobowych, które z kolei należą do spółek prawa handlowego, będących odrębnymi podmiotami prawa, tworzonymi na podstawie odpowiednich umów. Skupiając się właśnie na tym typie spółki, jest to jednostka organizacyjna, która nie posiada osobowości prawnej, lecz podmiotowość prawną. To specyficzny rodzaj spółki, który prowadzi się pod własną, główną firmą. Jak to ze spółkami bywa, tak i w tym wypadku istnieją wspólnicy. Prawo dzieli ich na komplementariuszy i komandytariuszy.

 

Spółka komandytowa – wspólnicy

 

Komplementariusze to wspólnicy aktywni, którzy prowadzą sprawy spółki na zewnątrz. Wobec tego komplementariusz odpowiada za zobowiązania spółki w sposób nieograniczony. Komandytariusz zaś posiada ograniczoną odpowiedzialność. To wspólnik pasywny, który nie reprezentuje spółki, chociaż należy ona także i do niego. Za ewentualne zobowiązania (na przykład wobec wierzycieli) odpowiada on jedynie do określonej kwoty. Nazywana jest ona sumą komandytową.

 

Spółka komandytowa – czy warto?

 

Wiele osób zastanawia się, czy warto byłoby przekształcić swoją firmę w spółkę komandytową. Z pewnością istnieją pewne wady i zalety tego rozwiązania, jednak mnóstwo osób wskazuje, że bardzo zyskowne jest opodatkowanie zysków takiej spółki podatkiem PIT – a nie dwukrotnym podatkiem, jak to bywa przy spółkach z o.o. Bez względu jednak na to, jaki rodzaj firmy się posiada, fachowo prowadzona księgowość jest zawsze najważniejsza. Należy więc zdecydować się na dobre biuro rachunkowe, które poradzi sobie ze wszystkimi zmianami, rozliczeniami i dokumentami!

 

Slider
Poznaj
naszą ofertę
Slider

logo taniarachunkowosc

ul. Podleśna 37
01-673 Warszawa
Tel. 601 743 080
Mail: biuro@taniarachunkowosc.pl

logo taniarachunkowosc

ul. Podleśna 37
01-673 Warszawa
Tel. 601 743 080
Mail: biuro@taniarachunkowosc.pl