U nas klient decyduje,
ile chce zapłacić
Slider

Witamy na stronie biura rachunkowego taniarachunkowosc.pl®. Nasze biuro mieści się w Warszawie, jednak dzięki innowacyjności świadczonych usług, współpracę z nami mogą podjąć Klienci z całego kraju. W swojej pracy wykorzystujemy autorską platformę online, umożliwiającą bezpieczny i wygodny przepływ dokumentacji firmowej.

 

Nasze usługi wyróżnia kompleksowe podejście – od pomocy podczas zakładania firmy, przez opracowywanie polityki rachunkowości, konsultacje księgowo–podatkowe, aż po prowadzenie pełnej księgowości. Gwarantujemy odpowiedzialność za prowadzone działania z zakresu zarządzania dokumentacją firmy, co sprawia, że taniarachunkowosc.pl® to pewny partner w biznesie.

 

 

taniarachunkowosc.pl

 

Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

Kwota wolna od podatku – próba definicji


Jeśli nie chcemy wdawać się w szczegóły, do wiadomości powinniśmy przyjąć przede wszystkim to, że kwotą wolną od podatku jest ta część dochodu podatnika, w przypadku której nie ma obowiązku naliczania podatku należnego urzędowi skarbowemu. Kwota wolna od podatku nie zawsze jest taka sama, a jej wysokość często staje się przedmiotem dyskusji politycznej. W roku podatkowym 2017 wynosiła ona 6000 PLN.

Dla kogo kwota wolna


Korzystanie z kwoty wolnej od podatku jest opcją, z której nie każdy może skorzystać. Jest to możliwe jedynie wówczas, gdy z urzędem skarbowym rozliczamy się według tak zwanych zasad ogólnych, a więc skali podatkowej. W praktyce oznacza to, że opcja ta jest otwarta dla pracowników zatrudnionych na podstawie stosunku pracy lub umów cywilnoprawnych wypełniających deklarację PIT-37. Taka forma opodatkowania jest też domyślna dla osób, które zdecydowały się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

 

Jak obliczyć, czy możemy skorzystać z takiego przywileju?


Nawet, jeśli rozliczamy się z fiskusem na zasadach ogólnych, nie oznacza to wcale, że możemy skorzystać z kwoty wolnej od podatku. Aby przekonać się o tym, czy mamy do czynienia z rozwiązaniem kierowanym także do nas, powinniśmy więc zsumować wszystkie nasze przychody rozliczane według skali podatkowej. Podstawa opodatkowania to nasz dochód pomniejszony o odliczenia i pomniejszenia dopuszczalne przez prawo, po zsumowaniu przychodów należy więc odjąć ulgo, jakie nam przysługują. Dopiero wówczas możemy uzyskać dochód pracownika i od niego odliczyć kwotę wolną od podatku. Gdy obliczenia stanowią pewien problem warto szukać wsparcia o profesjonalisty.

Slider
Poznaj
naszą ofertę
Slider

logo taniarachunkowosc

ul. Podleśna 37
01-673 Warszawa
Tel. 601 743 080
Mail: biuro@taniarachunkowosc.pl

logo taniarachunkowosc

ul. Podleśna 37
01-673 Warszawa
Tel. 601 743 080
Mail: biuro@taniarachunkowosc.pl