U nas klient decyduje,
ile chce zapłacić
Slider

Witamy na stronie biura rachunkowego taniarachunkowosc.pl®. Nasze biuro mieści się w Warszawie, jednak dzięki innowacyjności świadczonych usług, współpracę z nami mogą podjąć Klienci z całego kraju. W swojej pracy wykorzystujemy autorską platformę online, umożliwiającą bezpieczny i wygodny przepływ dokumentacji firmowej.

 

Nasze usługi wyróżnia kompleksowe podejście – od pomocy podczas zakładania firmy, przez opracowywanie polityki rachunkowości, konsultacje księgowo–podatkowe, aż po prowadzenie pełnej księgowości. Gwarantujemy odpowiedzialność za prowadzone działania z zakresu zarządzania dokumentacją firmy, co sprawia, że taniarachunkowosc.pl® to pewny partner w biznesie.

 

 

taniarachunkowosc.pl

 

Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

Choć urlop wypoczynkowy jest bardzo popularnym świadczeniem, zarówno on sam, jak i kwestie związane z jego rozliczeniem, budzą sporo wątpliwości. Warto więc usystematyzować informacje na jej temat.

Najważniejsze informacje

 

Już na wstępie wypada podkreślić, że urlop wypoczynkowy wcale nie przysługuje każdemu. Obecnie prawo do korzystania z niego mają wyłącznie te osoby, które zostały zatrudnione w oparciu o umowę o pracę. Już od dłuższego czasu zwraca się uwagę na to, że przepis ten powinien zostać zmieniony tak, aby wspomniane prawo było dostępne również dla osób zatrudnionych na bazie umowy zlecenie, ciągle nie ma jednak odpowiednich regulacji prawnych. Wypada przypomnieć również, że urlop wypoczynkowy nie zawsze ma taki sam wymiar. Rozliczenie urlopu może okazać się zadaniem dość skomplikowanym, kluczowe znaczenie okazuje się mieć bowiem staż pracy osoby chcącej skorzystać z tego świadczenia.

 

Pierwszy raz na urlopie

 

Najmniej przywilejów mają te osoby, które pierwszy raz podjęły pracę. W takim przypadku, w danym roku kalendarzowym prawo do urlopu tego rodzaju jest uzyskiwane wraz z upływem każdego przeprowadzonego miesiąca. Oczywiście, z każdym kolejnym miesiącem, liczba dni wolnych się zwiększa, pracownik ma więc prawo do urlopu cząstkowego naliczanego z dołu na każdy miesiąc. Wraz z każdym kolejnym rokiem kalendarzowym pracownik nabiera też prawo do kolejnych urlopów wypoczynkowych. Co przy tym charakterystyczne, po pierwszym roku prawo to naliczane jest z góry.

 

Urlop wypoczynkowy i lata nauki

 

Jednym z problemów, jakie pojawiają się podczas obliczania stażu pracy, a tym samym – rozliczania kolejnych urlopów wypoczynkowych, jest sposób liczenia okresu nauki. Warto więc pamiętać o tym, że nie tylko wlicza się on do stażu, ale również – odbywa się to w oparciu o bardzo konkretne wytyczne. Jeśli więc pracownik ukończył szkołę wyższą, jego staż pracy automatycznie wynosi osiem lat, jeśli zaś zakończył edukację na zasadniczej lub równorzędnej z nią szkole zawodowej – już na starcie ma trzy lata stażu pracy. Oczywiście, lata spędzone w kolejnych szkołach nie sumują się. Po dziesięciu latach stażu pracy, liczba dni wolny wzrasta z 20 do 26 w ciągu roku.

Slider
Poznaj
naszą ofertę
Slider

logo taniarachunkowosc

ul. Podleśna 37
01-673 Warszawa
Tel. 601 743 080
Mail: biuro@taniarachunkowosc.pl

logo taniarachunkowosc

ul. Podleśna 37
01-673 Warszawa
Tel. 601 743 080
Mail: biuro@taniarachunkowosc.pl