U nas klient decyduje,
ile chce zapłacić
Slider

Witamy na stronie biura rachunkowego taniarachunkowosc.pl®. Nasze biuro mieści się w Warszawie, jednak dzięki innowacyjności świadczonych usług, współpracę z nami mogą podjąć Klienci z całego kraju. W swojej pracy wykorzystujemy autorską platformę online, umożliwiającą bezpieczny i wygodny przepływ dokumentacji firmowej.

 

Nasze usługi wyróżnia kompleksowe podejście – od pomocy podczas zakładania firmy, przez opracowywanie polityki rachunkowości, konsultacje księgowo–podatkowe, aż po prowadzenie pełnej księgowości. Gwarantujemy odpowiedzialność za prowadzone działania z zakresu zarządzania dokumentacją firmy, co sprawia, że taniarachunkowosc.pl® to pewny partner w biznesie.

 

 

taniarachunkowosc.pl

 

Download Free Templates http://bigtheme.net/ Websites Templates

Wielu osobom wydaje się, że księgowość i rachunkowość jest tym samym – uznają te słowa za synonimy, które można stosować zamiennie. Okazuje się jednak, że pomiędzy nimi jest ogromna różnica. Owszem, są to pojęcia w bardzo znaczący sposób ze sobą powiązane, jednak jedno z nich jest o wiele szersze od drugiego, które stanowi jego część składową. Wyjaśniamy o co dokładnie chodzi!

 

Księgowość a rachunkowość

 

Księgowość jest składnikiem rachunkowości, a nawet jej podstawowym elementem. Kolejne składowe terminu rachunkowości to rachunek kosztów, a także sprawozdawczość finansowa. Dopiero te trzy elementy razem składają się na to szerokie pojęcie. Widać zatem najlepiej, że stosowanie tych dwóch pojęć zamiennie jest błędne, ponieważ księgowość jest bardzo sprofilowana, dotycząca konkretnych działań wiążących się z częścią rejestracyjną rachunkowości. Jeśli zaś ktoś mówi o całej rachunkowości jako takiej, ma raczej na uwadze zarówno ów część rejestracyjną, jak i dostarczanie informacji o sytuacji finansowej jakiejś firmy (sprawozdawczość) oraz ewidencję, kalkulację i analizę kosztów (rachunek kosztów).

 

Księgowość – na czym dokładnie polega?

 

Księgowość polega na rejestracji w ujęciu pieniężnym lub ilościowym pewnych zdarzeń gospodarczych, jakie zachodzą w konkretnej firmie. Wszystkie takie zdarzenia muszą zostać przecież odpowiednio udokumentowane, ponieważ mają wpływ na stan majątkowy danego przedsiębiorstwa. W związku z tym to właśnie księgowość jest pojęciem bardzo praktycznym – dużo praktyczniejszym niż sam termin rachunkowość.

 

Rachunkowość – odmiany, zasady, informacje

 

Jeśli chodzi o rachunkowość, jest to bardzo szerokie pojęcie. Istnieją jej różne odmiany – rachunkowość finansowa, zarządcza, podatkowa, budżetowa, a także bankowa. Dział ten opiera się również na pewnych sprecyzowanych zasadach, w tym między innymi na zasadzie istotności, ciągłości, kontynuacji działalności, czy też na zasadzie realizacji. Celem rachunkowości jest dostarczenie rzetelnych informacji o sytuacji finansowej jakiejś firmy, opierając się na różnych informacjach – w tym i takich, które napłynęły dzięki właściwej realizacji działań z zakresu księgowości.

Slider
Poznaj
naszą ofertę
Slider

logo taniarachunkowosc

ul. Podleśna 37
01-673 Warszawa
Tel. 601 743 080
Mail: biuro@taniarachunkowosc.pl

logo taniarachunkowosc

ul. Podleśna 37
01-673 Warszawa
Tel. 601 743 080
Mail: biuro@taniarachunkowosc.pl